- Chciałbym podziękować trenerowi Stępińskiemu za jego zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej kobiet. Prowadził drużynę przez ponad cztery lata, dostarczając wielu emocji zwłaszcza w ostatnich eliminacjach mistrzostw Europy. Trener Stępiński nadal będzie współpracownikiem PZPN i pozostanie w strukturach szkoleniowych federacji - powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN, cytowany na związkowej stronie.

- Chciałem bardzo podziękować prezesowi Bońkowi oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za zaufanie i możliwość pracy z pierwszą reprezentacją Polski kobiet. Te cztery i pół roku były dla mnie bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. Cieszę się, że przeżyliśmy wiele miłych, ale też – jak to w sporcie bywa – i smutnych chwil - mówił z kolei były już selekcjoner.

Dowodzona przez Miłosza Stępińskiego reprezentacja Polski kobiet nie zakwalifikowała się przyszłorocznych mistrzostw Europy. W grupie eliminacyjnej Biało-Czerwone zajęły z 14 punktami trzecie miejsce, za Hiszpanią i Czechami, a wyprzedzając jedynie Mołdawię i Azerbejdżan. Przez pierwszą część eliminacji Polki przeszły bez porażki, niespodziewanie urywając remis m.in. faworyzowanym Hiszpankom, co rozbudziło nadzieje na awans. Runda rewanżowa potoczyła się jednak już znacznie gorzej.

- Przykro mi, że nie udało nam się awansować ani na mistrzostwa świata, ani Europy. Zostawiam jednak drużynę, która jest przygotowana na ciężką walkę i która jest zbudowana - zapewnił Stępiński. - Popracowaliśmy zarówno nad elementami taktycznymi, jak i mentalnymi. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z mocnymi zespołami, co nie zawsze udawało się zakończyć zwycięstwem, ale udowodniliśmy, że mamy jakość i potencjał, które po prostu może wymagają nowego bodźca. Miałem okazję współpracować z fantastycznymi ludźmi zarówno w sztabie, jak i zespole. Wiele się nauczyłem od zawodniczek i życzę im wszystkiego najlepszego. Obiecuję, że mimo tego iż nie będę już pracował w roli selekcjonera reprezentacji Polski kobiet, to będę z tą kadrą duchem i będę śledził jej poczynania - dodał odchodzący selekcjoner.

Jak zaznacza PZPN, nazwisko kandydata na nowego selekcjonera kadry kobiet zostanie przedstawione na najbliższym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędzie się 23 marca 2021 roku.