Bohaterem meczu był były skrzydłowy Legii Warszawa, Michał Kucharczyk, który zdobył gola na wagę trzech punktów - pisze Onet.

Dzięki wygranej Pogoń zmniejszyła stratę do liderującej w tabeli Legii Warszawa do czterech punktów (Legia rozegrała o jeden mecz mniej).

Pogoń przeważała w pierwszej połowie, ale Lechię kilkukrotnie przed utratą bramki uratował Dusan Kuciak. Słowak był jednak bezradny w 69. minucie, gdy Kacper Kozłowski znalazł w polu karnym Kucharczyka, a ten dobrze przyjął piłkę i pewnie pokonał bramkarza gości.

W barwach Pogoni dobrą formą wyróżnili się w meczu - oprócz Kucharczyka - Rafał Kurzawa, który po nieudanej przygodzie z ligą francuską, wrócił do Ekstraklasy oraz powołany po raz pierwszy do reprezentacji Polski Sebastian Kowalczyk.

W innym piątkowym meczu Piast Gliwice pokonał Cracovię 2:0. Porażka Cracovii, która w 2021 roku jeszcze nie wygrała meczu oznacza, że jeśli swoje spotkania w tej kolejce wygrają Stal Mielec i Podbeskidzie wówczas ekipa z Krakowa spadnie na ostatnie miejsce w tabeli.