- Portugalia jest świetnym przeciwnikiem. To zespół z absolutnie najwyższej półki, mistrz Europy. Będzie to okazja do małego rewanżu za ćwierćfinał EURO 2016. Włochy również będą ciekawym rywalem. Nie zakwalifikowali się na przyszłoroczny mundial, więc na pewno bardzo ambicjonalnie podejdą do tych rozgrywek. Brak awansu to wielka tragedia dla tamtejszego futbolu, ale nie zmienia to faktu, że Włosi mają piłkarzy na najwyższym poziomie. Szkolenie również funkcjonuje tam doskonale - powiedział Nawałka, cytowany przez portal laczynaspilka.pl. 

- Cieszy mnie fakt, że skonfrontujemy swoje umiejętności z włoskim stylem gry. Nasi przyszli rywale mogą grać zarówno w 4- jak i w 3-osobowym bloku defensywnym, będzie to dla nas cenne doświadczenie i świetna forma przygotowań do mistrzostw Europy - dodał selekcjoner.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek uważa z kolei, że kibice będą zadowoleni z nowych rozgrywek. - Wylosowane grupy są bardzo atrakcyjne i czeka nas wiele fantastycznych meczów. My trafiliśmy na Włochów i Portugalczyków. Serce zabiło mocniej. Italia to mocna futbolowa nacja, która jest mi bliska, fajnie będzie ich gościć w Polsce. Włosi nie awansowali na mistrzostwa świata w Rosji i za wszelką będą chcieli się teraz odbudować i wrócić do wielkiej piłki - mówił prezes dla strony pzpn.pl. - Wolę rywalizować z nimi, niż na przykład ze Szwajcarią – dodał.

Boniek studził emocje przed Ligą Narodów. - Teraz najważniejsze są jednak mistrzostwa świata 2018 i wracamy do przygotowań do rosyjskiego mundialu - przypomniał.