Eliminacje MŚ: Turcja ogrywa Holandię

Turcja pokonała Holandię 4:2 w meczu inaugurującym eliminacje mistrzostw świata w Europie - informuje Onet.

Aktualizacja: 25.03.2021 04:10 Publikacja: 25.03.2021 04:00

Bohaterem meczu był 35-letni Burak Yilmaz, który popisał się hattrickiem - czytamy w Onecie.

Pierwszego gola napastnik Lille zdobył w 15. minucie - jego strzał zza pola karnego odbił się jeszcze od Matthijsa de Ligta, co zmyliło bramkarza Holendrów.

W końcówce pierwszej połowy Yilmaz podwyższył prowadzenie Turcji z rzutu karnego.

Tuż po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył wynik meczu pięknym uderzeniem z dystansu pomocnik Milanu, Hakan Calhanoglu.

Wtedy do głosu doszli Holendrzy, którym w 75. minucie, za sprawą rezerwowego Davy'ego Klaassena udało się zdobyć pierwszego gola, a chwilę później Luuk de Jong zdobył bramkę kontaktową.

Zaledwie pięć minut później znów przypomniał o sobie Yilmaz, który strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości.

W samej końcówce Holendrzy mieli szansę na trzeciego gola, ale Memphis Depay nie wykorzystał rzutu karnego.

W pozostałych meczach tej grupy Gibraltar przegrał z Norwegią 0:3, a Czarnogóra pokonała Łotwę 2:1.

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?