Szefowie klubów znów uznali, że najlepszym rozwiązaniem kryzysu jest zmiana szkoleniowca. W dodatku to zmiana wewnątrz zbioru zamkniętego – pod uwagę brane są wciąż te same nazwiska. W poniedziałek z tej opcji skorzystali państwo Witkowscy, właściciele Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a dzień później w ich ślady poszło miasto Wrocław – właściciel Śląska.

Jan Urban pożegnał się ze Śląskiem, a Maciej Bartoszek (najlepszy szkoleniowiec ekstraklasy w poprzednim sezonie według Canal+) opuścił Niecieczę. Dla obu zwolnienie z pracy nie jest niczym nowym. Bartoszkowi z końcem poprzedniego sezonu podziękowano w Koronie Kielce, Urban tamte rozgrywki rozpoczął jako szkoleniowiec Lecha Poznań, ale po tym jak nie awansował do europejskich pucharów, pokazano mu drzwi.

Dziś obaj mogą się rozglądać za nowymi pracodawcami i w ciemno można obstawiać, że wkrótce znów ich zobaczymy na ławce klubu z ekstraklasy.

Bartoszka w Niecieczy zastąpił Jacek Zieliński (ostatnio Cracovia), a Urbana w Śląsku Tadeusz Pawłowski (ostatnio Wisła Kraków). Pawłowski swoją trzecią kadencję w klubie z Wrocławia rozpocznie od meczu u siebie z Górnikiem Zabrze. Natomiast Zieliński w Niecieczy podejmie inny klub korzystający z tego stadionu – Sandecję Nowy Sącz. Derby stadionu będą miały poważne konsekwencje. Obie drużyny są zagrożone spadkiem.  —żzny

24. KOLEJKA EKSTRAKLASY

Piątek: Zagłębie – Arka (18:00, Eurosport 1); Jagiellonia – Lechia (20:30, Canal+ Sport).

Sobota: Nieciecza – Sandecja (15:30, nSport+); Pogoń – Wisła Płock (18:00, Canal+ Sport); Cracovia – Legia (20:30, Canal+ Sport).

Niedziela: Piast – Wisła Kraków (15.30, Canal+ Sport); Śląsk – Górnik (15:30, Canal+); Korona – Lech (18.00, Canal+).