Przed przerwą kibice Legii Warszawa oglądali bramkę strzeloną po ładnej, dwójkowej akcji Sebastiana Szymańskiego i Jarosława Niezgody. Powtórki pokazały, że napastnik stołecznego zespołu był jednak na spalonym.

Prawidłowo strzelone bramki fani Legii oglądali w drugiej połowie. Na 1:0 w 48. minucie strzelił Szymański, a 10 minut później wynik podwyższył Jarosław Niezgoda. Na 3:0 z rzutu karnego gola zdobył Miroslav Radovic. Korona odpowiedziała trafieniem Gorana Cvijanovicia w 89. minucie meczu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Legia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Nad Lechem Poznań ma dwa punkty przewagi, a nad Jagiellonią Białystok trzy.

Poznaniacy swoje spotkanie rozegrają jutro. Ich rywalem będzie Górnik Zabrze. Jagiellonia zagra w niedzielę z Wisłą Kraków.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sebastian Szymański (47), 2:0 Jarosław Niezgoda (56), 3:0 Miroslav Radovic (79-karny), 3:1 Goran Cvijanovic (89).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Inaki Astiz. Korona Kielce: Oliver Petrak, Bartosz Rymaniak.

Czerwona kartka - Korona Kielce: Ken Kallaste (78-faul).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 16 865.