"Ukraiński trener wkrótce wróci do pracy" - czytamy. Portal przytoczył informacje z kanału "vZbirna" na Telegramie, prowadzonego przez byłego rzecznika Szewczenki. Według tego źródła, 45-letni Szewczenko miał porozumieć się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i uzgodnić szczegóły kontraktu.

Zdobywca Złotej Piłki z 2004 r. miałby zarabiać w Polsce 2,5 mln euro rocznie. Część środków miałby wypłacić PZPN, resztę - sponsorzy. Ukrainiec musiałby osiągnąć porozumienie z władzami Genoi - został zwolniony z posady szkoleniowca tego klubu, ale jego kontrakt obowiązuje do połowy 2024 r.

Czytaj więcej

Włoski dziennik: Cannavaro nie poprowadzi reprezentacji Polski

Pod koniec grudnia z pracy z polską kadrą zrezygnował Paulo Sousa, który następnie objął brazylijskie Flamengo. Portugalczyk, który zastąpił w Polsce Jerzego Brzęczka, opuścił reprezentację po niespełna roku. Przed marcowymi barażami o mundial reprezentacja szuka nowego selekcjonera.

Jak zapowiadał prezes PZPN Cezary Kulesza, nazwisko nowego selekcjonera ma zostać ogłoszone 31 stycznia. Jednym z faworytów jest Adam Nawałka, który był trenerem kadry od jesieni 2013 r. do lata 2018.