Jakub Moder i jego koledzy zatrzymali Chelsea Londyn

Brighton & Hove Albion zremisowało z Chelsea Londyn 1:1 w meczu 24. kolejki Premier League. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Jakub Moder.

Publikacja: 19.01.2022 06:43

Brighton & Hove Albion - Chelsea Londyn 1:1

Dla Chelsea to czwarty z rzędu mecz bez wygranej - zauważa Onet. Londyńczycy zajmują trzecie miejsce w tabeli z 44 punktami na koncie. Do prowadzącego Manchesteru City, z którym Chelsea przegrała w ostatniej kolejce 0:1, ubiegłoroczni tryumfatorzy Ligi Mistrzów tracą 12 punktów.

Z kolei Brighton & Hove Albion nie przegrał piątego meczu z kolei. Ekipa Jakuba Modera jest dziewiąta w tabeli, z 29 punktami na koncie.

W pierwszej połowie meczu z Chelsea gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę gości. Tymczasem Chelsea wyszła na prowadzenie w 28. minucie po uderzeniu Hakima Ziyecha zza pola karnego.

W drugiej połowie Brighton & Hove Albion doczekał się wreszcie zarówno celnego strzału, jak i bramki. W 60. minucie strzał Alexisa MacAllistera na rzut rożny wybił Kepa Arrizabalaga, ale po rzucie rożnym bramkarz gości musiał już skapitulować po uderzeniu głową Adama Webstera.

12

Tyle punktów traci Chelsea do prowadzącego w Premier League Manchesteru CIty

W dalszej części meczu szanse na zwycięską bramkę mieli zarówno gospodarze (Webster), jak i goście (Romelu Lukaku), ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.