Cannavaro spotkał się wcześniej w Warszawie z prezesem PZPN, Cezarym Kuleszą. Kulesza przyznał, że Włoch jest jednym z kandydatów na selekcjonera reprezentacji - przypomina Onet.

Po rozmowie Cannavaro z Kuleszą pojawiły się doniesienia, że PZPN miał zaoferować Włochowi kontrakt w wysokości 2 mln euro rocznie.

Teraz "La Gazzetta dello Sport" pisze, że Cannavaro raczej nie obejmie polskiej reprezentacji, ponieważ - z jednej strony - martwi go to, że miałby mało czasu na przygotowanie się do barażu o udział w mistrzostwach świata, w którym Polska zmierzy się z Rosją, z drugiej - ma być zainteresowany codzienną pracą z drużyną klubową i w związku z tym zamierza poczekać na możliwość objęcia klubu w Premier League.

Czytaj więcej

Andrij Szewczenko może stracić pracę w Serie A. Obejmie reprezentację Polski?

Kandydatami do objęcia reprezentacji Polski mają być - oprócz Cannavaro - m.in. Adam Nawałka, Andrea Pirlo i Andrij Szewczenko. Z grona tego wypadł raczej Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa, który przedłużył właśnie kontrakt z wicemistrzem Polski.

PZPN miał być zainteresowany również rozmowami ze Slavenem Biliciem, ale jego zatrudnieniem ma być mocno zainteresowane tureckie Fenerbahce. Wirtualna Polska pisze z kolei, że Andre Villas-Boas, z którym PZPN również chciał negocjować, miał zbyt wysokie wymagania finansowe.