Szewczenko, w przeszłości znakomity piłkarz m.in. Dynama Kijów i AC Milanu, ma być jednym z kandydatów do objęcia posady reprezentacja Polski. Gdyby został zwolniony z Genoi, wówczas PZPN nie musiałby porozumiewać się z włoskim klubem w przypadku zaoferowania Ukraińcowi sterów polskiej kadry.

Media informują, że Szewczenko jest jednym z kandydatów do objęcia sterów polskiej reprezentacji - obok m.in. Adama Nawałki i Fabio Cannavaro - przypomina Onet.

Czytaj więcej

PZPN szuka selekcjonera. Musimy pomóc sobie sami

W przypadku Szewczenki problemem jest ważny kontrakt wiążący go z Genoą. Jednak, jak informuje włoska telewizja "Telenord", kontrakt ten może zostać wkrótce rozwiązany, ponieważ włoski klub pod wodzą ukraińskiego szkoleniowca wygrał tylko jeden z 10 meczów, a w Serie A nie odniósł żadnego zwycięstwa (Szewczenko jako trener Genoi poniósł sześć porażek w Serie A, trzy razy zremisował). Jedyne zwycięstwo Ukrainiec zaliczył z Genoą w meczu Pucharu Włoch.  

Media informują, że Szewczenko jest jednym z kandydatów do objęcia sterów polskiej reprezentacji

Kiepskie wyniki osiągane przez Genoę, która jest poważnie zagrożona spadkiem do Serię B sprawiają, że władze klubu rozważają zatrudnienie Davide Ballardiniego. Ostateczna decyzja ws. zwolnienia Szewczenki jeszcze jednak nie zapadła.

Szewczenko, jako selekcjoner reprezentacji Ukrainy, doprowadził ją do ćwierćfinału ostatnich mistrzostw Europy.