W poniedziałek władze Premier League do spółki z klubami zdecydowały, że rozgrywki zawieszone nie zostaną, ale szanse, że tradycyjny świąteczno-noworoczny maraton uda się przeprowadzić zgodnie z planem od początku wydawały się niewielkie.

Zwiastowała to już poprzednia kolejka, gdy nie odbyła się ponad połowa meczów. Teraz przełożono dwa spotkania zaplanowane na 26 grudnia: Liverpool - Leeds i Wolverhampton - Watford. Na prośbę drużyn przyjezdnych, którym ze względu na Covid-19 i kontuzje brakuje piłkarzy do gry.

Atrakcje świątecznego weekendu

Sobota: Sędziowie - odcinek 1 (16.00, Canal+ Sport). Niedziela: Sędziowie - odcinek 2 (12.30, Canal+ Sport), Multi Premier League (16.00, Canal+ Sport), Manchester City - Leicester (16.00, Canal+ Sport 2), West Ham - Southampton (16.00, Canal+ Family), Tottenham - Crystal Palace (16.00, Canal+ Now), Aston Villa - Chelsea (18.30, Canal+ Sport), Brighton - Brentford (21.00, Canal+ Sport).t

Zagrożone jest też starcie Aston Villa - Chelsea. W kalendarzu znajdują się jeszcze m.in. mecze Manchester City - Leicester, West Ham - Southampton i Brighton - Brentford. Ale ile z nich dojdzie do skutku, trudno dziś prognozować. Sytuacja jest dynamiczna.

W świąteczną sobotę i niedzielę Canal+ przygotował dla kibiców futbolu także pierwsze dwa odcinki serialu dokumentalnego "Sędziowie" poświęconego polskim arbitrom. Ich bohaterami będą Szymon Marciniak i Tomasz Kwiatkowski. Zobaczymy kulisy ich pracy, zajrzymy do wozu VAR, podsłuchamy boiskowe rozmowy z piłkarzami, poznamy od prywatnej strony.