Dariusz Żuraw traci pracę po klęsce w meczu z Legią

Dariusz Żuraw nie jest już trenerem Zagłębia Lubin - trener stracił pracę po porażce 0:4 w meczu z Legią w Warszawie.

Publikacja: 16.12.2021 13:51

Dariusz Żuraw

W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2021/2022, w którym Zagłębie zagra z Górnikiem Łęczna, ekipę z Lubina poprowadzi Paweł Karmelita - czytamy w Onecie.

Żuraw został trenerem Zagłębia latem tego roku. Po 18 ligowych meczach pod jego wodzą, Zagłębie zajmuje 13. miejsce w tabeli z 20. punktami na koncie.

13

Takie miejsce zajmuje obecnie w tabeli Ekstraklasy Zagłębie Lubin

W ostatnich pięciu kolejkach Zagłębie przegrało cztery razy. W zaległym meczu, rozegranym w środę, Zagłębie przegrało 0:4 z Legią.

Początek przygody Żurawia z Zagłębiem był znacznie bardziej udany - pod koniec września ekipa z Lubina była nawet na piątym miejscu w tabeli i traciła tylko trzy punkty do lidera. Potem jednak Zagłębie przestało punktować i zaczęło spadać w tabeli. Drużyna odpadła też z Pucharu Polski po porażce 1:2 z Arką Gdynia.

Wprawdzie w minioną sobotę Zagłębie Lubin wygrało 2:1 z Wisłą Kraków, ale rywale przez większą część meczu grali w dziesiątkę (Michał Frydrych zobaczył czerwoną kartkę w 23. minucie), a ekipa z Lubina zwycięskiego gola zdobyła dopiero na sześć minut przed końcem meczu.

Karmelita ma być w Zagłębiu trenerem tymczasowym - od stycznia stery w klubie mógłby objąć Piotr Stokowiec, choć nazwisko przyszłego trenera klubu nie jest jeszcze przesądzone.