Legia Warszawa najpierw odpadła z europejskich rozgrywek przegrywając ze Spartakiem Moskwa 0:1, a następnie przegrała z Wisłą Płock 0:1 w meczu 18. kolejki Ekstraklasy. Legia spadła na ostatnie miejsce w tabeli, bo zwycięstwo odniósł Górnik Łęczna (2:0 z Cracovią).

Czytaj więcej

Ekstraklasa: Legia Warszawa na samym dnie, trener odchodzi

Jak podaje portal legia.net, po ostatnim gwizdku sędziego trener Marek Gołębiewski przekazał piłkarzom, że podaje się do dymisji.

Do skandalu doszło po wyjeździe piłkarzy z Płocka. Jak podaje portal Interia.pl, za klubowym autokarem jechali pseudokibice. Grupa osób weszła do pojazdu i wymierzyła zawodnikom „sprawiedliwość”

Napastnicy mieli uderzyć m.in. Mahira Emreliego i Luquinhasa. 

Warszawska policja potwierdziła, że dostała wezwanie w sprawie zdarzenia, do którego miało dojść w pobliżu Legia Training Center w Książenicach. 

"O godz. 19:45 w Książenicach pod ośrodkiem Legii zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, które uniemożliwiły wjazd na teren ośrodka autokaru z piłkarzami. Na widok policjantów KSP osoby się rozbiegły. Na tę chwilę brak jest  informacji wskazujących na użycie siły wobec piłkarzy" - przekazano za pośrednictwem Twittera.