Ronaldo przekroczył granicę 800 goli strzelonych w karierze

Manchester United pokonał Arsenal Londyn 3:2 w meczu 14. kolejki Premier League. Dwa gole dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Ronaldo, który tym samym przekroczył granicę 800 goli strzelonych w karierze. Obecnie ma ich na koncie 801.

Publikacja: 03.12.2021 05:28

Cristiano Ronaldo

W spotkaniu z Arsenalem po raz ostatni na ławce trenerskiej, w roli tymczasowego menadżera, usiadł Michael Carrick. W kolejnym meczu Manchester United poprowadzi już Ralf Rangnick, który ma być menadżerem "Czerwonych Diabłów" do końca sezonu, po tym jak władze klubu zdecydowały o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem, Ole Gunnarem Solskjaerem.

Carrick poprowadził Manchester United w trzech meczach i nie doznał w nich żadnej porażki.

Arsenal wyszedł na prowadzenie w 13. minucie po tym jak - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - bramkarz David De Gea padł na murawę po zderzeniu z zawodnikiem własnego zespołu, Fredem, a Emile Smith Rowe skierował piłkę do pustej bramki.

Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Bruno Fernandes po efektownym podaniu piętą przez Freda.

W 52. minucie Ronaldo wykorzystał dogranie Marcusa Rashforda z prawego skrzydła i pokonał bramkarza gości zdobywając swojego gola numer 800 w zawodowej karierze. Jednak zaledwie dwie minuty później do wyrównania doprowadził Martin Odegaard.

801

Tyle goli w zawodowej karierze zdobył Cristiano Ronaldo

Ostatnie słowo należało jednak do Ronaldo, który wykorzystał rzut karny po tym jak Fred został sfaulowany w polu karnym Arsenalu przez Odegaarda.

Dzięki wygranej Manchester United awansował na siódme miejsce w tabeli. Do prowadzącej w Premier League Chelsea "Czerwone Diabły" tracą 12 punktów.