Ekstraklasa. Przełamanie Legii Warszawa

Po siedmiu porażkach z rzędu mistrzowie Polski wreszcie odnieśli zwycięstwo. W niedzielę przy Łazienkowskiej pokonali Jagiellonię 1:0.

Publikacja: 28.11.2021 20:22

Za wcześnie, by mówić, że Legia rozpoczęła marsz w górę tabeli, na razie wyprzedziła tylko Wartę i wciąż jest w strefie spadkowej (na miejscu 16.). Ale wygrana z Jagiellonią, choć niezbyt przekonująca, wlała w serca kibiców z Warszawy trochę nadziei.

Ten wieczór przy Łazienkowskiej zaczął się koszmarnie, bo już po kilku minutach - po zderzeniu z rywalem - do długiej listy kontuzjowanych dołączył Artur Jędrzejczyk. Zmienił go Mattias Johansson i to właśnie szwedzki obrońca został bohaterem meczu. W doliczonym czasie pierwszej połowy strzelił jedynego gola.

To zwycięstwo rodziło się w bólach. Spotkania nie dokończył także Lindsay Rose (zderzył się głową z Błażejem Augustynem). Nie wiadomo, jak długo on i Jędrzejczyk będą musieli pauzować. Do końca rundy nie zagra Ernest Muci, który kontuzji doznał kilka dni temu w Leicester.

Do bramki po dwóch miesiącach wrócił Artur Boruc, nie ustrzegł się błędów, ale w ostatnich sekundach uchronił Legię przed stratą gola. Może natchnie kolegów do kolejnych wygranych. W środę Legię czeka wyjazdowy mecz z drugoligowym Motorem Lublin w Pucharze Polski.Ataki rywali w Ekstraklasie konsekwentnie odpiera Lech. Lider z Poznania pokonał w derbach 2:0 Wartę. Mecz rozstrzygnął się między 53. a 64. minutą. Wtedy do bramki trafili Antonio Milić i Mikael Ishak.

Lech ma trzy punkty przewagi nad Pogonią. Drużyna ze Szczecina została nowym wiceliderem dzięki wygranej 5:1 z Lechią. Spotkanie na szczycie było popisem Kamila Grosickiego, który już w 22. minucie zmienił kontuzjowanego Rafała Kurzawę i zanotował trzy asysty.

16. KOLEJKA

Piast - Bruk-Bet Termalica 2:1 (J. Czerwiński 52, P. Sokołowski 71 - M. Mesanović 45+3)

Wisła Kraków - Radomiak 0:1 (K. Angielski 6-z karnego)

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (J. Gol 7 - L. Podolski 11, R. Dadok 45)

Śląsk - Stal 2:1 (M. Praszelik 77, P. Schwarz 81 - B. Czorbadżijski 80)

Pogoń - Lechia 5:1 (D. Dąbrowski 8-z karnego, L. Zahović 36 i 51, S. Kowalczyk 54, M. Kucharczyk 69 - Ł. Zwoliński 27)

Raków - Zagłębie 4:0 (V. Gutkovskis 28, I. Lopez 47 i 78, M. Poletanović 90+1-z karnego)

Wisła Płock - Cracovia 2:1 (M. Szwoch 14, K. Vallo 32 - F. Piszczek 47)

Lech - Warta 2:0 (A. Milić 53, M. Ishak 64)

Legia - Jagiellonia 1:0 (M. Johansson 45+2)

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy