Oba gole dla ekipy z Marsylii zdobył Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski ma na koncie trzy gole w obecnym sezonie Ligi Europy - czytamy w Onecie.

Dzięki wygranej Galatasaray Stambuł zapewniło sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Mecz rozgrywany był w bardzo szybkim tempie i obfitował w sytuacje podbramkowe. Do przerwy było 2:0 - najpierw błąd piłkarzy Olympique Marsylia w obronie wykorzystał Alexandru Cicaldau, a potem własnego bramkarza pokonał Duje Caleta-Car, który interweniował niefortunnie po zagraniu Cicaldau.

Czytaj więcej

Liga Europy: Legia przegrała z Leicester. Europa ucieka mistrzom Polski

Po zmianie stron ekipa gości ruszyła do ataku, ale to gospodarze zdobyli trzeciego gola - Sofiane Feghouli wykorzystał podanie Kerema Akturkoglu. Chwilę później arbiter podyktował rzut karny dla ekipy z Francji. Do piłki podszedł Milik, ale uderzył piłkę źle i bramkarz Galatasaray odbył uderzenie. Przy dobitce Milika był jednak bezradny.

Bramka zachęciła gości do śmielszych ataków, mecz zrobił się bardzo otwarty, co skończyło się czwartym golem dla gospodarzy (zdobył go rezerwowy Ryan Babel). Na to trafienie Francuzi odpowiedzieli drugim golem Milika. Na więcej ekipy z Marsylii jednak nie było stać.