Liga Mistrzów: Piękny gol Lewandowskiego, Chelsea rozbiła Juventus

Robert Lewandowski efektownym golem z przewrotki pomógł Bayernowi Monachium w osiągnięciu kolejnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Manchester United zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Juventus z Wojciechem Szczęsnym przegrał na wyjeździe w Londynie 0:4.

Publikacja: 23.11.2021 23:57

Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w Lidze Mistrzów

W piątym meczu rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów Bayern Monachium wygrał po raz piąty. W rozgrywanym w zimowej scenerii pojedynku z Dynamem Kijów mistrzowie Niemiec pokonali gospodarzy 2:1. Wynik spotkania w 14. minucie pięknym strzałem z przewrotki otworzył Robert Lewandowski. Dla Polaka to 82. trafienie w Lidze Mistrzów - w klasyfikacji generalnej najlepszych strzelców tych rozgrywek polskiego snajpera wyprzedzają jedynie Cristiano Ronaldo (140 goli) i Lionel Messi (123).

Przed przerwą piłkarze z Monachium za sprawą Kingsleya Comana podwyższyli na 2:0. W drugiej odsłonie gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary porażki, bramkę zdobył Denys Harmasz.

W drugim meczu grupy E FC Barcelona bezbramkowo zremisowała z Benfiką Lizbona.

Ciekawie zapowiadał się pojedynek dwóch prowadzących w grupie F zespołów, Villarrealu z Manchesterem United, w którym po ostatniej ligowej porażce zwolniony został trener Ole Gunnar Solskjaer. Przed spotkaniem tabelę otwierało MU, ale żaden z zespołów nie miał jeszcze zapewnionego awansu. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy atakowali, ale albo brakowało im dokładności, albo na ich drodze stawał David de Gea. Goście obudzili się w drugiej połowie. W 78. minucie bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył niezawodny Ronaldo, w ostatniej minucie spotkania wynik ustalił Jadon Sancho.

Robert Lewandowski wybrany piłkarzem roku przez dziennik "Tuttosport"

W drugim meczu grupy F padło sześć bramek. Choć jeszcze w 84. minucie Young Boys prowadziło z Atalantą 3:2, to mecz zakończył się remisem, ponieważ na dwie minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry wyrównał Muriel.

Nieudany występ zaliczył Juventus Turyn. Piłkarze włoskiego klubu ulegli w Londynie Chelsea 0:4. Gdyby nie Wojciech Szczęsny, The Blues zdobyliby więcej bramek. W drugim meczu grupy H Malmoe FF zremisowało z Zenitem Petersburg 1:1, Chelsea i Juventus zapewniły sobie awans do fazy pucharowej.

Liga Mistrzów - wyniki

Grupa E

⚽ Dynamo Kijów - Bayern Monachium 1:2 (0:2) ⚽ FC Barcelona - Benfica Lizbona 0:0

Grupa F

⚽ Villarreal - Manchester United 0:2 (0:0) ⚽ Young Boys Berno - Atalanta Bergamo 3:3 (1:1)

Grupa G

⚽ Lille - FC Salzburg 1:0 (1:0) ⚽ Sevilla - VfL Wolfsburg 2:0 (1:0)

Grupa H

⚽ Chelsea Londyn - Juventus Turyn 4:0 (1:0) ⚽ Malmoe FF - Zenit Petersburg 1:1 (1:0)