Lewandowski - jak przypomina Onet - w 2021 roku strzelił już 63 gole i pod tym względem jest to najlepszy rok w jego karierze. W obecnym sezonie, 2021/2022, zdobył 24 gole w 18 meczach. Z Bayernem wywalczył tytuł mistrza Niemiec i króla strzelców Bundesligi, bijąc rekord Gerda Muellera i zdobywając 41 goli w jednym sezonie Bundesligi. Lewandowski ma też za sobą najbardziej udany - pod względem osiągnięć indywidualnych - wielki turniej piłkarski w barwach reprezentacji Polski. Na Euro Polska nie wyszła wprawdzie z grupy, ale Lewandowski zdobył dla reprezentacji na mistrzostwach Europy trzy z czterech zdobytych przez nią na turnieju goli.

Czytaj więcej

Bundesliga. Niespodzianka w Augsburgu, wpadka Bayernu

Za formę w 2021 roku Lewandowskiego docenił "Tuttosport". O tryumfie Lewandowskiego w zestawieniu najlepszych piłkarzy roku włoskiego dziennika zdecydowała komisja, w skład której wchodzą byli wybitni piłkarze:  Andrij Szewczenko, Lothar Matthaeus, Christo Stoiczkow, Emilio Butragueno, Pavel Nedved i Samuel Eto'o.

63

Tyle goli zdobył już Robert Lewandowski w 2021 roku

Lewandowski wyprzedził Włocha Jorginho, mistrza Europy z reprezentacją i zwycięzcę Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn. Trzecie miejsce zajął Leo Messi, który w 2021 roku wygrał z reprezentacją Argentyny turniej Copa America.

"Tuttosport" wybrał też najlepszą w 2021 roku piłkarkę - została nią 28-letnia Holenderka, Lieke Martens.