Ekstraklasa. Siódma z rzędu porażka Legii

Mistrzowie Polski przegrali w Zabrzu z Górnikiem 2:3, tracąc gola w doliczonym czasie.

Publikacja: 21.11.2021 20:00

Lukas Podolski strzela bramkę na 2:0 w meczu Górnik - Legia

Zamiast przełamania, w Warszawie jest jeszcze większa depresja. Legia potrafiła zareagować na dwie stracone bramki i szybko odrobić straty, ale cały wysiłek poszedł na marne, kiedy w ostatnich minutach nie upilnowała Krzysztofa Kubicy.

Pod ścianą mistrzów Polski postawiły gole Erika Janzy i Lukasa Podolskiego. To było pierwsze trafienie byłego reprezentanta Niemiec, odkąd latem przeniósł się do Zabrza.

W przerwie kapitan Legii Artur Jędrzejczyk przed kamerami Canal+ Sport nie gryzł się w język. W szatni musiało być bardzo gorąco, bo od początku drugiej połowy Legia rzuciła się do ataku. Wyrównał Mateusz Wieteska, a już minutę później Grzegorz Sandomierski wypuścił piłkę z rąk po strzale Ernesta Muciego i zrobiło się 2:2.

Obrońcy tytułu nie poszli jednak za ciosem. Końca kryzysu przy Łazienkowskiej nie widać, a już w czwartek wyjazdowy mecz z Leicester w Lidze Europy.

Oddech po reprezentacyjnej przerwie złapał Lech. W sobotę pokonał 1:0 Piasta. Bramka Joao Amarala wystarczyła, by po dwóch meczach bez zwycięstwa lider z Poznania ponownie cieszył się z wygranej i odskoczył Lechii (2 punkty przewagi w tabeli).

Pomogła Stal Mielec, która w tym sezonie lubi sprawiać niespodzianki. Przetrwała ataki Lecha (0:0), pokonała w Warszawie Legię (3:1), a teraz zabrała punkty wiceliderowi z Gdańska (3:3). Nie poniosła porażki już od dwóch miesięcy.

Ekstraklasa - 15. kolejka

Warta - Wisła Płock 1:2 (D. Rasak 90+3- sam. - R. Cielemęcki 45+2, Ł. Sekulski 64), Jagiellonia - Wisła Kraków 3:1 (B. Augustyn 41, T. Prikryl 59, M. Żyro 87 - S. Szota 45+1), Stal - Lechia 3:3 (M. Sitek 13, G. Tomasiewicz 66-z karnego, M. Mak 77 - I. Durmus 37, M. Terrazzino 45+1 i 59), Lech - Piast 1:0 (J. Amaral 55), Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 1:1 (P. Wlazło 38-z karnego - J. Lokilo 77), Pogoń - Śląsk 2:1 (L. Zahović 53, M. Kucharczyk 75 - R. Makowski 54), Górnik Zabrze - Legia 3:2 (E. Janza 37, L. Podolski 39, K. Kubica 90+6 - M. Wieteska 52, E. Muci 53). W poniedziałek grają Zagłębie - Radomiak (18.00, Canal+ Sport) oraz Cracovia - Raków (20.30, Canal+ Sport, Canal+ 4K).