Ekstraklasa: Lech gubi punkty w meczu z Górnikiem Łęczna. Lechia go dogania

Ostatni w tabeli Górnik Łęczna niespodziewanie zremisował z liderem Ekstraklasy, Lechem Poznań, 1:1 w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Remis oznacza, że z Lechem punktami zrównała się Lechia Gdańsk, która wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1.

Publikacja: 07.11.2021 07:14

Pedro Tiba w walce o piłkę z Januszem Golem

Lech oddał 27 strzałów na bramkę Górnika Łęczna, ale trafił tylko raz - zauważa Onet. Górnikowi wystarczył jedyny celny strzał w meczu, by doprowadzić do remisu (łącznie ekipa z Łęcznej oddała 7 strzałów na bramkę Lecha).

Lechici wyszli na prowadzenie w 18. minucie po akcji Pedro Rebocho, który popędził lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne Górnika, czyhający tam na piłkę Mikael Ishak strącił futbolówkę głową, a Joao Amaral skierował piłkę do bramki. Dla Amarala była to szósta bramka w sezonie, Portugalczyk ma też na koncie pięć asyst.

29

Po tyle punktów mają na koncie Lech Poznań i Lechia Gdańsk

W pierwszej połowie Lech miał miażdżącą przewagę, wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu. Lechici oddali na bramkę outsidera łącznie 10 celnych strzałów, ale razili nieskutecznością.

Zabójczą skutecznością popisali się natomiast gospodarze - w 79. minucie Serhii Krykun posłał dośrodkowanie w pole karne Lecha, a tam był już Janusz Gol, który efektowną główką doprowadził do wyrównania. Był to jedyny celny strzał Lecha w tym meczu.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił, co oznacza, że Lech stracił punkty w drugim meczu z rzędu (tydzień temu zremisował ze Stalą Mielec).

Potknięcie "Kolejorza" wykorzystała Lechia Gdańsk. która przegrywała od 6. minuty z Zagłębiem Lubin 1:0, po golu Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego, ale w samej końcówce odwróciła losy meczu. Na pięć minut przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził rezerwowy Marco Terrazzino. Terrazzino był też bohaterem ostatniej akcji - w 90. minucie strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi "Miedziowych". Lechia po tym zwycięstwie ma na koncie 29 "oczek", tyle samo, co Lech.