Liga Mistrzów. Paryż wypuścił zwycięstwo

PSG po emocjonującym meczu w Lipsku zremisowało 2:2. Liverpool i Ajax już w 1/8 finału.

Publikacja: 03.11.2021 23:36

Paryżanie niemal do perfekcji opanowali sztukę wychodzenia z opresji. Który to już raz w tym sezonie musieli odrabiać straty? Tak było dwa tygodnie temu w pierwszym spotkaniu z RB Lipsk, tak było i w środę. Ale pełnej puli tym razem zgarnąć się nie udało.

W środę piłkarze Mauricio Pochettino przegrywali już po ośmiu minutach, a po kwadransie mogło być 0:2, gdyby rzutu karnego wykonywanego przez Andre Silvę nie obronił Gianluigi Donnarumma.

Ten wieczór należał do nowych zawodników PSG, bo dwa gole w odstępie kilkunastu minut strzelił Georginio Wijnaldum. Holender narzekał, że gra zbyt mało. Może tym występem przybliży się do podstawowego składu.

Paryżanie powinni wygrać ten mecz, ale tak się nie stało. Bohaterem mógł zostać Donnarumma. W doliczonym czasie stanął przed szansą obrony kolejnej jedenastki, wyczuł intencje Dominika Szoboszlaia, ale strzału Węgra nie zatrzymał. PSG musi teraz pokonać na wyjeździe Manchester City, by myśleć o wygraniu grupy.

Do 1/8 finału zakwalifikował się już Liverpool. I to z pierwszego miejsca. Wszystko dzięki pewnemu zwycięstwu 2:0 nad Atletico. Dalej grać będzie także Ajax, który odwrócił losy meczu w Dortmundzie i po raz drugi pokonał Borussię (3:1).

Kolejny krok w stronę awansu zrobił Real, wygrywając z Szachtarem Donieck (2:1) po trafieniach Karima Benzemy. Królewscy są pierwszym zespołem, który przekroczył granicę 1000 bramek w najważniejszych klubowych rozgrywkach (licząc Puchar Europy i Ligę Mistrzów). A Benzema ściga Roberta Lewandowskiego, który dzień wcześniej zanotował hat tricka. Francuz w Champions League ma 75 goli, do trzeciego w klasyfikacji wszech czasów Polaka brakuje mu sześciu.

LIGA MISTRZÓW - 4. KOLEJKA

Grupa A

RB Lipsk - Paris Saint-Germain 2:2 (C. Nkunku 8, D. Szoboszlai 90+2-z karnego - G. Wijnaldum 21 i 39)

Manchester City - Club Brugge 4:1 (P. Foden 15, R. Mahrez 54, R. Sterling 72, G. Jesus 90+2 - J. Stones 17-sam.)

Grupa B

Milan - Porto 1:1 (C. Mbemba 61-sam. - L. Diaz 6)

Liverpool - Atletico 2:0 (D. Jota 13, S. Mane 21)

Grupa C

Borussia Dortmund - Ajax 1:3 (M. Reus 37-z karnego - D. Tadić 72, S. Haller 83, D. Klaassen 90+3)

Sporting - Besiktas Stambuł 4:0 (P. Goncalves 31-z karnego i 38, Paulinho 41, P. Sarabia 56)

Grupa D

Real Madryt - Szachtar Donieck 2:1 (K. Benzema 14 i 61 - Fernando 39)

Sheriff Tyraspol - Inter 1:3 (A. Traore 90+2 - M. Brozović 54, M. Skriniar 66, A. Sanchez 82)