Haaland - jak pisze Onet - po urazie mięśnia zginacza biodrowego prawdopodobnie będzie pauzował do początku 2022 roku. To już druga kontuzja 21-letniego Norwega w tym sezonie. Wcześniej napastnik przez uraz mięśniowy opuścił dwa mecze Bundesligi.

Haaland w sześciu rozegranych w tym sezonie w niemieckiej ekstraklasie meczach zdobył dziewięć goli i zaliczył cztery asysty. Norweg ma tyle samo trafień w tym sezonie Bundesligi co Robert Lewandowski, który jednak zagrał dwa mecze więcej. Siedem goli na koncie ma w tym sezonie Patrick Schick z Bayeru Leverkusen.

Czytaj więcej

Mohamed Salah
Salah najskuteczniejszym w historii piłkarzem z Afryki w Premier League

Lewandowski jest aktualnym królem strzelców Bundesligi - w poprzednim sezonie zdobył 41 goli poprawiając rekord pod względem liczby goli w jednym sezonie ustanowiony przez Gerda Muellera. Haaland w ubiegłym sezonie zdobył w Bundeslidze 27 goli, Łącznie, jak dotąd, Norweg wystąpił w 49 meczach Bundesligi, w których zdobył 49 bramek.

49 goli

Tyle bramek strzelił w Bundeslidze Erling Haaland

Norweg jest jednym z najlepszych napastników młodego pokolenia - spekuluje się, że po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Borussii Dortmund.

Transfermarkt wycenia 21-letniego napastnika na 150 mln euro.