MLS: Dwa gole Adama Buksy, polski napastnik zapewnił remis swojej drużynie

Adam Buksa zdobył dwa gole w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu New England Revolution z Orlando City.

Publikacja: 25.10.2021 14:23

Adam Buksa

Adam Buksa

Buksa pojawił się na murawie w 46. minucie meczu, przy stanie 2:0 dla gospodarzy.

W 81. minucie napastnik reprezentacji Polski wykorzystał podanie Gustavo Bou i zdobył kontaktowego gola dla swojej drużyny. W doliczonym czasie gry Buksa strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy ratując punkt dla swojej drużyny.

Dla byłego napastnika Pogoni Szczecin były to gole numer 15 i 16 w tym sezonie MLS. Więcej goli na koncie ma w obecnym sezonie tylko Ola Kamara, norweski napastnik D.C. United - zauważa Onet.

Buksa skutecznością imponuje też w reprezentacji Polski, dla której zdobył pięć goli w pięciu rozegranych w jej barwach meczach. Buksa zadebiutował w reprezentacji tej jesieni, w meczu eliminacji mistrzostw świata z Albanią, który Polska wygrała w Warszawie 4:1. W swoim debiucie napastnik New England Revolution strzelił gola na 2:1.