Drużyna prowadzona przez Jose Mourinho została rozbita w Norwegii a Norwegowie, dzięki wygranej, awansowali na pierwsze miejsce w grupie C Ligi Konferencji. Roma jest druga i traci do Bodo/Glimt jeden punkt.

W czwartkowym meczu prowadzenie mistrzowi Norwegii dał, w 8. minucie, Erik Botheim. W 20. minucie Patrick Berg podwyższył na 2:0. AS Roma, za sprawą Carlosa Pereza zdobyła jednak gola kontaktowego - i na przerwę schodziła przegrywając tylko 1:2.

W drugiej połowie Norwegowie rozbili jednak rzymian. Najpierw w 52. minucie drugiego gola zdobył Botheim. Potem, w 71. minucie, na 4:1 podwyższył Ola Solbakken. Siedem minut później piątego gola zdobył Amahl Pellegrin, a po dwóch kolejnych minutach wynik meczu ustalił Solbakken.

Dla Jose Mourinho był to pierwszy w karierze mecz, w którym prowadzona przez niego drużyna straciła sześć goli.