Liga Mistrzów: Cenne zwycięstwo Liverpoolu. Wysoka wygrana Realu Madryt

Liverpool pokonał na wyjeździe Atletico Madryt 3:2 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pięć bramek w spotkaniu z Realem Madryt stracił Szachtar Donieck.

Publikacja: 19.10.2021 23:46

Lionel Messi strzelił dwie bramki dla PSG

W spotkaniach grupy A zwycięstwa odnieśli faworyci. Manchester City pewnie pokonał Club Brugge 5:1, a PSG wygrało z RB Lipsk 3:2. Paryżanie przegrywali 1:2, ale po dwóch bramkach Messiego zapewnili sobie zwycięstwo. W doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę w meczu mógł zdobyć Mbappe, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

W grupie B najciekawiej zapowiadało się spotkanie Atletico Madryt z Liverpoolem. Goście prowadzili po 13 minutach już dwoma bramkami, ale na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:2. Kilka minut po wznowieniu gry czerwoną kartkę ujrzał strzelec dwóch bramek dla Atletico Antoine Griezmann. W 78. minucie po raz drugi Oblaka pokonał Mohamed Salah. Po końcowym gwizdku Diego Simeone wybiegł do szatni, nie gratulując wygranej Jurgenowi Kloppowi, zdziwienie niemieckiego trenera zarejestrowały kamery. W drugim meczu tej grupy FC Porto pokonało Milan 1:0. Dla Włochów to trzecia porażka w tych rozgrywkach LM.

Ajax Amsterdam po pokonaniu 4:0 Borussii Dortmund prowadzi z kompletem punktów w grupie C. O pierwsze zwycięstwo walczyły we wtorek Sporting i Besiktas. Obie drużyny przegrały swoje dwa pierwsze mecze. Portugalczycy wygrali na wyjeździe 4:1.

W grupie D na pierwszym miejscu, mimo porażki z Interem Mediolan 1:3, utrzymał się Sheriff Tyraspol. Mołdawianie mają tyle samo punktów co Real Madryt, który na wyjeździe pokonał Szachtar Donieck 5:0. Swoją 73. bramkę w Lidze Mistrzów zdobył Karim Benzema.