Poniedziałkowe losowanie odbyło się w holenderskim mieście Zeist. Mistrzostwa Europy w futsalu odbędą się w dniach 19 stycznia - 6 lutego 2022 roku w halach w Amsterdamie i Groningen. Grupa C, do której trafili Polacy, grać będzie w hali Ziggo Dome w Amsterdamie, mogącej pomieścić 10,5 tys. kibiców.

Reprezentacja Polski do tej pory uczestniczyła w finałach dwukrotnie - w 2001 roku w Rosji i trzy lata temu na Słowenii. W obu przypadkach odpadała po fazie grupowej - do tej pory przegrała 4 mecze i 1 zremisowała - w 2018 roku z Rosją. Na pierwsze zwycięstwo nadal czeka.

Czytaj więcej

Przy piłce Krzysztof Elsner, strzelec pierwszej bramki dla Polaków w środowym meczu z Czechami
Polscy futsaliści pojadą na Euro. Szansa i trampolina

Turniej UEFA Futsal Euro po raz pierwszy rozgrywany będzie w formule 16-zespołowej i na dwóch halach. Do 2018 roku w mistrzostwach Europy uczestniczyło 12 drużyn a całe zawody rozgrywano na jednym obiekcie.

Mistrzostwa Europy w futsalu
podział na grupy

Grupa A: Holandia, zwycięzca barażu Serbia/Białoruś, Ukraina, Portugalia. Grupa B: Kazachstan, Włochy, Słowenia, Finlandia. Grupa C: Rosja, Polska, Słowacja, Chorwacja. Grupa D: Gruzja, Hiszpania, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina.