Dania idzie przez eliminacje jak burza - wygrała wszystkie osiem meczów, strzeliła 27 goli i nie straciła żadnego. W meczu z Austrią zwycięskiego gola dla Danii zdobył Joakim Maehle. Austria przegrywając straciła szansę na zajęcie drugiego miejsca, o które walczy jeszcze Szkocja z Izraelem.

W grupie A Portugalia wygrała 5:0 z Luksemburgiem, a hattrickiem w tym meczu popisał się Cristiano Ronaldo. Ronaldo zdobył już 115 goli w reprezentacji.

115

Tyle goli strzelił Cristiano Ronaldo dla reprezentacji

Swój mecz wygrała też Serbia, która pokonała Azerbejdżan 3:1. W tabeli grupy A prowadzą Serbowie z 17 punktami, Portugalia ma jedno "oczko" mniej, ale rozegrała też o jedno spotkanie mniej niż Serbowie.

Czytaj więcej

Albania - Polska. Joker dał zwycięstwo, skandal na trybunach

W grupie B Szwecja wygrała z Grecją 2:0, a Gruzja pokonała Kosowo 2:1. Szwecja dzięki wygranej wyprzedziła o dwa punkty Hiszpanię.

W grupie C Szwajcaria pokonała Litwę 4:0, dzięki czemu zrównała się w tabeli z Włochami. Z kolei Bułgaria wygrała z Irlandią Północną 2:1.

W grupie D po raz szósty w tych eliminacjach zremisowała Ukraina, która podzieliła się punktami z Bośnią i Hercegowiną 1:1. Ukraińcy wygrali w tych eliminacjach tylko raz (z Finlandią na wyjeździe), ale nadal zachowują szansę na zakwalifikowanie się do baraży, o które powalczą właśnie z Finami.