Eliminacje MŚ: Brazylia ucieka Argentynie

Brazylia pokonała Wenezuelę i ma już osiem punktów przewagi nad Argentyną w południowoamerykańskich eliminacjach do MŚ w Katarze.

Publikacja: 08.10.2021 10:13

Brazylia wygrała z Wenezuelą 3:1

Brazylia przegrywała z Wenezuelą od 11 minuty, kiedy niespodziewanie Eric Ramirez wyprowadził outsidera na prowadzenie - relacjonuje Onet.

W drugiej połowie "Canarinhos" odwrócili jednak losy meczu - do remisu doprowadził w 71. minucie Marquinhos, w 85. minucie prowadzenie Brazylii dał Gabriel Barbosa, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Antony.

Tymczasem Argentyna, z Leo Messim w składzie, tylko zremisowała na wyjeździe z Paragwajem.

Remisem zakończył się też mecz Urugwaju z Kolumbią. Porażki doznało Chile, które przegrało z Peru 0:2. Z kolei Ekwador wygrał z Boliwią 3:0.

Wszystkie reprezentacje południowoamerykańskie rywalizują o awans na mundial w jednej grupie. Do Kataru pojadą cztery pierwsze drużyny z grupy, piąta rozegra baraż interkontynentalny.

Obecnie miejsca gwarantujące awans zajmują Brazylia, Argentyna, Ekwador i Urugwaj. Piąte miejsce zajmuje Kolumbia, szósty jest Paragwaj, a siódme Peru.

4

Tyle drużyn z Ameryki Południowej awansuje do mistrzostw świata w Katarze bezpośrednio