Sousa jest krytykowany przez część środowiska piłkarskiego za to, że bardzo rzadko ogląda mecze Ekstraklasy. Nie było go m.in. na trybunach w czasie niedawnego meczu na szczycie tabeli, w którym liderujący Ekstraklasie Lech Poznań mierzył się z drugim w tabeli Śląskiem Wrocław.

O nieobecność Sousy na meczach Ekstraklasy pytał Kuleszę w internetowym programie "Prawda futbolu" Roman Kołtoń - relacjonuje Onet.

Trener (reprezentacji) pojawiając się na trybunach dopinguje naszych ekstraklasowców, żeby lepiej i więcej energii dawali w danym meczu

Cezary Kulesza, prezes PZPN

Kulesza zapowiedział, że będzie o tym rozmawiał z selekcjonerem. Jak stwierdził chciałby, aby trener częściej pojawiał się na trybunach w czasie meczów Ekstraklasy.

- Będę musiał porozmawiać z trenerem, bo nie wiem, jakie były ustalenia z wcześniejszym prezesem - zaznaczył Kulesza (Sousę zatrudniał poprzedni prezes PZPN, Zbigniew Boniek).

- Trener pojawiając się na trybunach dopinguje naszych ekstraklasowców, żeby lepiej i więcej energii dawali w danym meczu - zaznaczył Kulesza.

Czytaj więcej

Eliminacje mistrzostw świata. Trzeba wygrać wszystko

Sousa pytany o nieobecność na meczach Ekstraklasy na niedawnej konferencji prasowej zwrócił uwagę, że kadra reprezentacji Polski opiera się o zawodników grających poza granicami kraju.