Nasz napastnik skończył w tym roku 33 lata. Starszy od niego wśród powołanych jest tylko Łukasz Fabiański, który podczas spotkania z San Marino założy reprezentacyjną koszulkę po raz ostatni. Będzie to dla doświadczonego bramkarza 57. występ w barwach narodowych.

- Nigdy nie ma idealnego momentu na zakończenie kariery. Łukaszowi chodziło to pewnie po głowie od dłuższego czasu. Teraz ten moment przyszedł. Pewien kawałek historii się kończy. to smutne i przykre, ale życie toczy się dalej - mówi Lewandowski.

Kapitan reprezentacji do rezygnacji z występów w drużynie narodowej na razie się nie szykuje. - Wiek paszportowy i wiek biologiczny często się różnią. Ja czuję się coraz młodszy. Jest lepiej niż w wieku 27 lat. To dla mnie wyznacznik - mówi.

Obecny kontrakt Lewandowskiego z Bayernem obowiązuje do 2023 roku, ale według „Bilda” Polak niebawem może go przedłużyć. - Nie było na ten temat żadnych rozmów. To wszystko plotki - dementuje kapitan.

Czytaj więcej

Paulo Sousa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie
Radar Paulo Sousy nie widzi zawodników z Polski

Polacy w październikowych meczach powalczą o punkty z San Marino (sobota, Warszawa) oraz Andorą (wtorek, Tirana). Dwa zwycięstwa mogą niemal zapewnić naszemu zespołowi drugą lokatę w grupie i prawo gry w barażach o awans do przyszłorocznego mundialu.

- Nie patrzymy w tabelę. Jesteśmy na tyle dobrą i doświadczoną drużyną, że to od nas zależy, które miejsce zajmiemy - mówi Lewandowski. - Skupiamy się na tym, aby zagrać, zwyciężyć i iść dalej. Zawsze walczymy o zwycięstwo.