Po ośmiu meczach Lens zajmuje w tabeli drugą pozycję z piętnastoma "oczkami" (prowadzi PSG, które zdobyło komplet punktów - 24 - w pierwszych ośmiu kolejkach).

W meczu z Olympique Marsylia Frankowski wybiegł na murawę w podstawowym składzie (Arkadiusz Milik, napastnik Olympique Marsylia, wciąż dochodzi do zdrowia po kontuzji) i w 27. minucie po przyjęciu piłki na skrzydle ruszył na bramkę i z okolic linii pola karnego oddał strzał, po którym bramkarz musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Dla Frankowskiego jest to drugi gol w Ligue 1. Frankowski ma też na koncie trzy asysty w meczach francuskiej ekstraklasy.

Po golu Polaka Lens prowadziło 2:0 (pierwszą bramkę strzelił dla gości Florian Sotoca z rzutu karnego. Gospodarze zdołali jednak wyrównać po dwóch bramkach Dimitriego Payeta. Ostatnie słowo należało jednak do Lens - zwycięską bramkę dla gości zdobył w 71. minucie Wesley Said.