LM: Thomas Müller dogonił Ibrahimovicia

Thomas Müller zdobył w przegranym przez Bayern Monachium 2:3 z PSG ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów swojego 48. gola w tych rozgrywkach i dogonił Zlatana Ibrahimovicia oraz Andrija Szewczenkę na liście najlepszych strzelców w historii rozgrywek.

Aktualizacja: 08.04.2021 14:19 Publikacja: 08.04.2021 14:07

Müller zdobył gola na 2:2 w drugiej połowie meczu z PSG. O zwycięstwie ekipy z Paryża przesądziło trafienie Kyliana Mbappe (strzelił w środowym meczu dwa gole).

Z 48. golami na koncie Müller zajmuje ex aequo ósme miejsce na liście najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów - czytamy w Onecie.

Tyle samo goli zdobyli w Lidze Mistrzów Andrij Szewczenko (nie jest już aktywnym piłkarzem) i Zlatan Ibrahimović (wciąż może poprawić swój wynik, jest piłkarzem Milanu, który w przyszłym sezonie prawdopodobnie zagra w Lidze Mistrzów).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów zajmuje Cristiano Ronaldo, który w tych rozgrywkach zdobył 134 gole.

Drugi w tym zestawieniu jest Lionel Messi (120 goli).

2 / 3
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne