Ostatnia wizyta piłkarzy Marka Papszuna przy Łazienkowskiej skończyła się zwycięstwem Rakowa po rzutach karnych i zdobyciem Superpucharu Polski.

Obchodzący stulecie klub z Częstochowy dołożył wówczas kolejne trofeum do krajowego pucharu. Kilka tygodni wcześniej Raków został wicemistrzem Polski. Walczył również dzielnie w Europie, ale do Ligi Konferencji się nie dostał.

Teraz może w pełni skupić się na odrabianiu strat w Ekstraklasie. Do prowadzącego Lecha traci siedem punktów, ale ma jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania.

Czytaj więcej

Rekonwalescencja Arkadiusza Milika dobiega końca
Ligi zagraniczne. Nareszcie wracają polskie strzelby

Podobnie jak broniąca tytułu Legia, która wydostała się ze strefy spadkowej i zajmuje dziś 12. miejsce w tabeli. Przed nią ważne spotkanie z Leicester w Lidze Europy, ale musi też gonić czołówkę, by nie podzielić losu Lecha, którego występy w pucharach kosztowały zbyt wiele sił i poprzedni sezon musiał spisać na straty.

Dziś zespół z Poznania jest liderem, wciąż nie poniósł porażki i wyrasta na poważnego kandydata do tytułu. W piątek jedzie do Białegostoku.

PKO BP Ekstraklasa
9. kolejka

Piątek: ⚽ Górnik Łęczna – Lechia (18.00, Canal+ Sport); ⚽ Jagiellonia – Lech (20.30, Canal+ Sport, Canal+ 4K). Sobota: ⚽ Stal – Radomiak (15.00, Canal+ Sport); ⚽ Warta – Zagłębie (17.30, Canal+ Sport); ⚽ Legia – Raków (20.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K, TVP Sport). Niedziela: ⚽ Bruk-Bet Termalica – Górnik Zabrze (12.30, Canal+ Sport); ⚽ Śląsk – Wisła Płock (15.00, Canal+ Sport); ⚽  Wisła Kraków – Pogoń (17.30, Canal+ Premium, Canal+ 4K). Poniedziałek: ⚽ Piast – Cracovia (18.00, Canal+ Sport).