Ligue 1: Messi bez gola, zdjęty z boiska. Nie podał ręki trenerowi

Lionel Messi w swoim trzecim meczu w barwach PSG (drugim w lidze) znów nie strzelił gola i w 76. minucie został zmieniony przez trenera. Schodząc z murawy nie podał ręki szkoleniowcowi paryżan, Mauricio Pochettino.

Publikacja: 20.09.2021 10:22

Lionel Messi schodzi z murawy w meczu PSG - Olympique Lyon

Początek przygody Messiego w PSG nie należy do udanych. Argentyńczyk jak dotąd nie wpisał się na listę strzelców, nie zaliczył też asysty. W meczu, w którym Messi zadebiutował w barwach PSG w Lidze Mistrzów, paryżanie tylko zremisowali 1:1 z FC Brugge.

W niedzielnym meczu Ligue 1 z Olympique Lyon Messi po raz pierwszy wybiegł na murawę w podstawowym składzie PSG w meczu ligowym, a obok siebie miał Neymara i Kyliana Mbappe.

W pierwszej połowie Messi wykazywał dużo chęci do gry. Szukał gola, ale w 32. minucie przegrał pojedynek z bramkarzem gości, Anthonym Lopesem, a w 37. minucie trafił z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką - relacjonuje Onet.

Co nie udało się Messiemu, powiodło się gościom - w 54. minucie Toko Ekambi zagrał prostopadle do Lucasa Paquety, a ten wbiegł między obrońców PSG i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

0

Tyle goli i asyst ma na swoim koncie Lionel Messi w barwach PSG

Do remisu w 66. minucie doprowadził Neymar, który wykorzystał rzut karny podyktowany za wcześniejszy faul, jakiego dopuścił się na nim Malo Gusto.

W 74. minucie Messi po akcji z Mbappe oddał niecelny strzał, po czym został zmieniony przez Pochettino (zastąpił go Achraf Hakimi). Argentyńczyk był wyraźnie niezadowolony, schodząc z murawy nie podał ręki trenerowi.

Ostatecznie PSG zdołało wygrać dzięki bramce strzelonej przez Mauro Icardiego w doliczonym czasie gry. W sześciu meczach tego sezonu w lidze francuskiej paryżanie nie stracili jeszcze punktu.