Dla Legii była to pierwsza wygrana od ponad miesiąca. W tym czasie zanotowała dwie wyjazdowe porażki ze Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków, a mecz z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza został przełożony. Obrońcom tytułu pomogło samobójcze trafienie Pawła Baranowskiego już w 11. minucie, który niepotrzebnie wszedł w paradę bramkarzowi Maciejowi Gostomskiemu po nieszczególnie groźnym dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Kwadrans później, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego i trafieniu Ernesta Muciego, było już 2:0. Przed przerwą goście złapali kontakt, po wykorzystanym rzucie karnym, ale kontrolujący spotkanie legioniści na więcej nie pozwolili, dokładając w drugiej połowie jeszcze jednego gola.

Legia, która ma jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania, awansowała w tabeli na 12. lokatę i jest tuż za Górnikiem Zabrze, który w niedzielę skromnie 1:0 pokonał przeżywającą trudny okres (piąty mecz z rzędu bez wygranej) Wartę Poznań. Gola na wagę trzech punktów strzelił jeszcze w pierwszej połowie Jesus Jimenez. Trzy gole pozwoliły natomiast na pewną wygraną Rakowowi Częstochowa. Zespół Marka Papszuna dwie z tych bramek zdobył już w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Fábio Sturgeona. Nie przeszkodziło to w odniesieniu triumfu w Mielcu.

PKO BP Ekstraklasa
8. kolejka

⚽ Zagłębie - Bruk-Bet Termalica 2:1 (T. Zajic 47, M. Bartolewski 57 - P. Wlazło 9), ⚽ Lech - Wisła Kraków 5:0 (J. Amaral 29, A. Ba Loua 45+1, P. Rebocho 52, M. Ishak 60 i 77-z karnego), ⚽ Wisła Płock - Jagiellonia 3:0 (D. Warchoł 71, D. Michalski 74, Ł. Sekulski 79), ⚽ Pogoń - Cracovia 1:1 (K. Kozłowski 24 - R. Kurzawa 78-sam.), ⚽ Radomiak - Śląsk 1:1 (Leandro 29 - E. Exposito 24), ⚽ Lechia - Piast 1:0 (Ł. Zwoliński 12), ⚽ Stal - Raków 0:3 (I. Lopez 58, V. Gutkovskis 80, M. Wdowiak 90+2), ⚽ Górnik Zabrze - Warta 1:0 (J. Jimenez 38), ⚽ Legia - Górnik Łęczna 3:1 (P. Baranowski 11- sam., E. Muci 27, M. Emreli 79 - B. Śpiączka 45+1-z karnego).

W piątek Lech rozbił 5:0 Wisłę Kraków i nadal prowadzi w tabeli. Dzień później Śląsk zremisował na wyjeździe 1:1 z Radomiakiem i do lidera traci cztery punkty.