Bundesliga: Lewandowski z kolejnym rekordem, Bayern gromi

Aż 7:0 wygrał Bayern Monachium z VfL Bochum w meczu piątej kolejki Bundesligi. Kolejny rekord pobił w tym meczu Robert Lewandowski.

Publikacja: 19.09.2021 07:20

Robert Lewandowski w meczu z VfL Bochum

Bayern po pięciu meczach sezonu 2021/2022 Bundesligi ma na koncie 13 "oczek". Lewandowski w tych pięciu meczach trafił do siatki sześć razy i przewodzi tabeli strzelców.

W meczu z Bochum Lewandowski strzelił gola na 5:0 - co oznacza, że strzelał gola w 13 kolejnych ligowych meczach z rzędu. Tym samym poprawił osiągnięcie legend ekipy z Bawarii - Juppa Heynckesa i Gerda Muellera. Był to zarazem pierwszy gol strzelony przez Lewandowskiego w Bundeslidze drużynie z Bochum, która wróciła do najwyższej ligi po 11 latach - czytamy w Onecie.

Lewandowski ma szansę już w następnym meczu wyrównać kolejny rekord - 16 meczów ligowych z rzędu z golem (rekord należy do Gerda Muellera). Obecnie ma takich spotkań na koncie 15.

284

Tyle goli w Bundeslidze zdobył Robert Lewandowski

W meczu z Bochum Bayern, który w ubiegłym tygodniu zainaugurował grę w Lidze Mistrzów gładkim 3:0 z Barceloną na wyjeździe, strzelanie zaczął w 17 minucie za sprawą pięknego strzału z rzutu wolnego Leroya Sane.

W 27. minucie na 2:0 podwyższył Joshua Kimmich.

W 32. minucie Bayern prowadził już 3:0 - Serge Gnabry popędził prawym skrzydłem i sam sfinalizował swoją akcję strzałem w długi róg. Na przerwę ekipa z Bochum schodziła przegrywając 0:4 za sprawą samobójczego trafienia Vasilisa Lampropoulosa, który starał się zagrać do swojego bramkarza, zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że w efekcie pokonał własnego golkipera.

Lewandowski strzelił swojego gola w 61. minucie - przy tym trafieniu sfinalizował zespołową akcję Bayernu. Był to 284 gol polskiego napastnika w Bundeslidze. Siedem minut później Polak zszedł z murawy. Wtedy na tablicy wyników było już 6:0, bo swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Kimmich.

Lewandowskiego zastąpił Maxim Choupo-Moting, który ustalił wynik meczu w 79. minucie.

W końcówce ósmego gola dla Bayernu zdobył jeszcze Thomas Mueller, ale sędzia - po skorzystaniu z VAR - nie uznał gola.