Ruszyła Liga Mistrzów. Dwa gole Lewandowskiego na Camp Nou

Bayern rozbił Barcelonę 3:0. Katalończycy nie oddali ani jednego celnego strzału. Udany wieczór Roberta Lewandowskiego.

Publikacja: 14.09.2021 23:29

Robert Lewandowski w meczu z Barceloną zdobył dwie bramki

Polski napastnik trafiał już na wielu stadionach, ale Camp Nou było dla niego niezdobytą twierdzą. Do wtorku.

Lewandowski najpierw przyłożył nogę do piłki odbitej od słupka po strzale Jamala Musiali, potem znów wykazał się dobrym refleksem, dopadając ponownie do piłki odbitej od słupka i mijając obrońców w polu karnym, ustalił wynik. To jego 18. z rzędu mecz z bramką dla Bayernu.

Pod koniec drugiej połowy Robert Lewandowski ustalił wynik spotkania

AFP / LLUIS GENE

Grali też pozostali Polacy. Wojciech Szczęsny, ostatnio częściej krytykowany niż chwalony, zachował czyste konto, choć był praktycznie bezrobotny, bo Juventus rozbił na wyjeździe Malmoe 3:0. Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w obronie zremisowało 0:0 z Benfiką.

W elitarnych rozgrywkach zadebiutował Kamil Piątkowski. Obrońca Salzburga wszedł w drugiej połowie szalonego meczu w Sewilli. Jego koledzy przed przerwą zmarnowali aż dwa rzuty karne, trzeciego wykorzystał Luka Sucić. Jedenastkę dostała także Sevilla i Ivan Rakitić nie spudłował. Skończyło się podziałem punktów (1:1), choć gospodarze przez prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu (czerwona kartka Youssefa En-Nesyriego).

Porażka Manchesteru United

Pierwszy w tym sezonie wieczór z Ligą Mistrzów zaczął się od trzęsienia ziemi. Manchester United przegrał na wyjeździe z Young Boys Berno 1:2.

Nic tego nie zwiastowało, bo rozgrywający 177. mecz w Champions League (wyrównany rekord Ikera Casillasa) Cristiano Ronaldo szybko dał United prowadzenie. Ale po czerwonej kartce dla Aarona Wan-Bissaki gospodarze wyczuli szansę, wyrównali, a w piątej minucie doliczonego czasu wykorzystali fatalny błąd Jessego Lingarda i sensacja stała się faktem.

Lingard kilkanaście minut wcześniej zmienił Ronaldo, a decyzja o zdjęciu Portugalczyka spotkała się z ogromną krytyką.

Young Boys Berno - Manchester United 2:1

(M. Ngamaleu 66, T. J. Siebatcheu 90+5 - C. Ronaldo 13)

Villarreal - Atalanta 2:2

(M. Trigueros 39, A. Groeneveld 73 - R. Freuler 6, R. Gosens 83)

Grupa G

Sevilla - Salzburg 1:1

(I. Rakitić 42-z karnego - L. Sucić 21-z karnego)

Lille - Wolfsburg 0:0

Grupa H

Malmoe - Juventus 0:3

(A. Sandro 23, P. Dybala 45-z karnego, A. Morata 45+1)

Chelsea - Zenit Sankt Petersburg 1:0

(R. Lukaku 69)

Pozostało 81% artykułu
2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy