Jakub Świerczok z hattrickiem w Azjatyckiej Lidze Mistrzów

Jakub Świerczok strzelił trzy gole dla japońskiego zespołu Nagoya Grampus w meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Dzięki bramkom Polaka zespół z Japonii wygrał 4:2.

Publikacja: 14.09.2021 16:41

Jakub Świerczok

W meczu z południowokoreańskim zespołem Daegu FC Polak wpisał się na listę strzelców w 12, 63 i 65 minucie.

Pierwszy i drugi gol doprowadzały do remisu, dzięki trzeciemu klub z Japonii wyszedł na prowadzenie.

W 79. minucie wynik meczu ustalił Shinnosuke Nakatani.

6 goli

Tyle trafień zaliczył jak dotąd w barwach Nagoya Grampus Jakub Świerczok

Świerczok zagrał jak dotąd w barwach Nagoya Grampus osiem meczów i strzelił sześć goli - jednego w lidze, jednego w Pucharze Japonii i jednego w Pucharze Ligi, do których dołożył teraz trzy trafienia w Lidze Mistrzów.

W Japonii Świerczok gra od lata tego roku - trafił tam z Piasta Gliwice za ok. 2 mln euro.

W reprezentacji Polski Świerczok zagrał sześć razy, strzelił dla niej jednego gola.

2 / 3
Hiszpańskie media po Real - Barcelona. "To wstyd dla świata futbolu"
El Clasico. Wygrana Realu i wielka kontrowersja, trudny wieczór Roberta Lewandowskiego