Lech Poznań remisuje w Częstochowie i nadal jest liderem Ekstraklasy

Dwie strzelone bramki nie wystarczyły do wygranej w meczach Wisły Kraków z Lechią Gdańsk i Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań. Zagłębiu Lubin do wyjazdowego zwycięstwa z Piastem Gliwice wystarczyło natomiast jedno trafienie.

Publikacja: 12.09.2021 22:59

Marcin Cebula z Rakowa Częstochowa strzela gola z rzutu karnego w meczu z Lechem Poznań

Zagłębie wywalczyło zwycięstwo w ostatniej minucie. Gdy kibicom wydawało się, że lubinianie marzą już o końcowym gwizdku, przytomnym strzałem z 15. metra popisał się Jewgienij Baszkirow. Zaledwie chwilę wcześniej to pod bramką gości doszło do potężnego zamieszania, po którym jakimś cudem piłka nie wpadła do siatki. Dla Piasta była to już druga w tym sezonie porażka na własnym stadionie, Zagłębie Lubin wygrało natomiast na wyjeździe dopiero po raz pierwszy. Pierwsza była też wyjazdowa bramka.

Więcej goli padło w dwóch pozostałych niedzielnych spotkaniach. Najpierw krakowska Wisła zremisowała 2:2 z Lechią Gdańsk, choć do przerwy goście prowadzili 2:0. Miejscowi wyrównali za sprawą dwóch trafień Michala Frydrycha. Czeski piłkarz kontaktowego gola zdobył w 71. minucie, a remis wyrwał w doliczonym czasie. Dla Lechii to już czwarty w tym sezonie podział punktów na siedem rozegranych spotkań.

po 4 gole

mają na koncie najlepsi w tym sezonie strzelcy ekstraklasy

Są to Mikael Ishak (Lech), Erik Exposito (Śląsk), Pelle van Amersfoort (Cracovia) i Jesus Jimenez (Górnik)

Wynikiem 2:2 zakończyło się też starcie Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań. Tutaj to gospodarze w pewnym momencie prowadzili 2:0, by później dać sobie wyrwać zwycięstwo. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył po kwadransie gry Marcin Cebula z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Sebastian Musiolik. Goście szybko złapali kontakt dzięki trafieniu João Amarala, a w 73. minucie z „jedenastki” wyrównał Mikael Ishak.

Po remisie w Częstochowie Lech pozostaje niepokonany w tym sezonie i nadal jest liderem PKO BP Ekstraklasy. Wyprzedza również niepokonanego Śląska Wrocław o dwa punkty.

PKO BP Ekstraklasa - 7. kolejka

Warta Poznań -  Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0
Cracovia - Górnik Zabrze 2:2 (M. Rodin 84, 90 - J. Jiménez 2, P. Krawczyk 34)
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 1:1 (I. Puerto 20 - J. de Amo 11)
Śląsk Wrocław -  Legia Warszawa 1:0 (V. García 84)
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:1 (J. Baszkirow 90)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:2 (M. Frydrych 71, 90 - J. Kubicki 23, I. Durmuş 45)
Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:2 (M. Cebula 14-karny, S, Musiolik 48 - J. Amaral 57, M. Ishak 73-karny)

W poniedziałek mecze Górnik Łęczna - Wisła Płock i Radomiak - Pogoń Szczecin.

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?
Liga Mistrzów. Czy Robert Lewandowski powinien czuć się winnym porażki z PSG?
Liga Mistrzów. Barcelona – PSG. "Robert Lewandowski bardzo pomógł PSG"