Dania, po wygraniu z Izraelem aż 5:0, ma na koncie komplet punktów i siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli Szkocją. Ta ostatnia wygrała na wyjeździe z Austrią 0:1 - dla Austriaków to kolejna bolesna porażka po przegraniu z Izraelem 2:4. Po sześciu meczach Austria ma na koncie zaledwie 7 punktów.

Czytaj więcej

Eliminacje MŚ: Ukraina-Francja 1:1
Eliminacje MŚ: Francja znów gubi punkty. Remis z Ukrainą

Pierwsze zwycięstwo w tych eliminacjach odniosły Wyspy Owcze, które w meczu outsiderów grupy F pokonały Mołdawię 2:1.

W meczach innych grup Norwegia pokonała Gibraltar 5:1, a hattrickiem w tym meczu popisał się Erling Haaland - relacjonuje Onet.  Portugalia - bez pauzującego za kartki Cristiano Ronaldo - gładko wygrała z Azerbejdżanem 3:0 i pozostaje niepokonana w tych eliminacjach. Z kolei Irlandia, po wstydliwym remisie z Azerbejdżanem u siebie, tym razem zremisowała z Serbią 1:1, Po pięciu meczach Irlandczycy wciąż pozostają bez wygranej.

0

Tyle goli straciła Dania w sześciu meczach eliminacji do mistrzostw świata

Po dwóch remisach swój mecz wygrała Francja, pokonując Finlandię 2:0 po dwóch trafieniach Antoine'a Griezmanna. Z kolei Bośnia i Hercegowina tylko zremisowała 2:2 z Kazachstanem.

Holandia rozbiła Turcję aż 6:1, a hatrricka zaliczył w tym meczu gwiazdor Barcelony, Memphis Depay.

Mecz ze Słowenią gładko - 3:0 - wygrała Chorwacja. Z kolei Rosja pokonała 2:0 Maltę. Niespodzianką był na pewno remis Czarnogóry na własnym boisku z Łotwą.