Eliminacje MŚ: Anglia rozbiła Węgry, Polska druga w grupie

Anglia wygrała z Węgrami na wyjeździe 4:0 w wyjazdowym meczu czwartej serii gier w grupie I eliminacji mundialu 2022.

Publikacja: 03.09.2021 05:18

Raheem Sterling strzela gola w meczu Węgry-Anglia

Zwycięstwo oznacza, że Anglia umocniła się na czele tabeli - po czterech meczach ma na koncie komplet, 12 punktów. Anglicy strzelili 13 goli, stracili tylko jednego (strzelił go Jakub Moder w przegranym przez Polskę 1:2 meczu na Wembley).

Anglia zdominowała Węgrów już w pierwszej połowie, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Na prowadzenie wyprowadził wicemistrzów Europy w 55. minucie Raheem Sterling - relacjonuje Onet. Potem do siatki trafiali jeszcze Harry Kane, Harry Maguire i Declan Rice.

Porażka Węgrów, przy jednoczesnej wygranej Polski 4:1 z Albanią sprawiła, że Polacy awansowali po tej serii gier na drugie miejsce w grupie.

W innym meczu "polskiej" grupy San Marino, niedzielny rywal biało-czerwonych, przegrało z Andorą na wyjeździe 0:2. To pierwsze punkty zdobyte w tych eliminacjach przez Andorę. Z kolei San Marino jak dotąd nie zdobyło punktu, ani bramki.

Bezpośredni awans na mundial wywalczy zwycięzca grupy. Druga drużyna będzie rywalizowała o awans w barażach.

Eliminacje MŚ:
Czwartkowe mecze grupy I:

Polska - Albania 4:1 (2:1); Węgry - Anglia 0:4 (0:0); Andora - San Marino 2:0 (2:0)