Eliminacje MŚ: Wpadka Francji, Ronaldo zapisuje się w historii

Bośnia i Hercegowina zremisowała na wyjeździe z Francją 1:1 w meczu eliminacji MŚ. Z kolei Cristiano Ronaldo jest od środy samodzielnym rekordzistą pod względem liczby goli dla drużyny narodowej.

Publikacja: 01.09.2021 23:44

Cristiano Ronaldo

Faworyzowana Francja nieoczekiwanie przegrywała z Bośnią od 36. minuty po golu Edina Dżeko. Dżeko przejął piłkę 30 metrów od bramki Hugo Llorisa, po czym pomknął na bramkę i pokonał golkipera reprezentacji Francji.

Trzy minuty później było już 1:1 - Antoine Griezmann został nastrzelony przez jednego z obrońców gości po wrzutce z rzutu rożnego i w ten sposób nowy napastnik Atletico Madryt doprowadził do wyrównania.

111 goli

Tyle goli strzelił dla reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo

Od 50 minuty Francuzi grali w dziesiątkę - czerwoną kartkę obejrzał Jules Kounde, który ostro sfaulował Seada Kolasinaca. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który jest dużym sukcesem niżej notowanych gości.

Z kolei w meczu grupy A Portugalia rzutem na taśmę wygrała z Irlandią 2:1 po dwóch golach Cristiano Ronaldo. Nowy zawodnik Manchesteru United trafiał do siatki w 89 i 96 (sic!) minucie - i były to dla niego gole numer 110 i 111 w reprezentacji. W historii futbolu jeszcze nigdy żaden piłkarz nie strzelił tak wielu goli dla swojej reprezentacji. Na zdobycie 111 goli Ronaldo potrzebował 180 meczów w narodowych barwach - przypomina Onet.

Dotychczas rekordzistą pod względem liczby goli dla reprezentacji był Irańczyk Ali Daei, który wpisał się na listę strzelców grając dla Iranu 109 razy.

2 / 3
Hiszpańskie media po Real - Barcelona. "To wstyd dla świata futbolu"
El Clasico. Wygrana Realu i wielka kontrowersja, trudny wieczór Roberta Lewandowskiego
PKO BP Ekstraklasa. Legia - Śląsk: Remis w Warszawie to radość w Białymstoku