LE: Slavia wraca z Londynu z remisem

Dzięki bramce w doliczonym czasie gry w drugiej połowie Slavia Praga zremisowała na wyjeździe z Arsenalem Londyn 1:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu rozgrywek Ligi Europy - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 09.04.2021 06:54 Publikacja: 09.04.2021 06:43

Bohaterem drużyny gości został Tomas Holes, który do bramki Arsenalu trafił w czwartej minucie doliczonego czasu gry w II połowie - relacjonuje Onet.

Slavia Praga jest rewelacją obecnej edycji Ligi Europy - ekipa z Pragi wyeliminowała w 1/16 finału Leicester City, a w 1/8 finału - Glasgow Rangers (rywalem Szkotów w fazie grupowej Ligi Europy był Lech Poznań, który przegrał z nimi dwukrotnie - 0:1 i 0:2).

W ćwierćfinałowym meczu Slavia postawiła na obronę i kontrataki. W 29. minucie obrona Slavii popełniła jednak błąd i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, Odnrejem Kolarem, stanął Bukayo Saka, który jednak nie trafił w bramkę.

W 39. minucie stoper Arsenalu, Rob Holding mógł pokonać Kolara głową, ale bramkarz Slavii popisał się świetną interwencją.

W drugiej połowie oko w oko z Kolarem stanął Alexandre Lacazette - ale po jego strzale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

W 86. minucie Arsenal doczekał się bramki - gola strzelił rezerwowy Nicolas Pepe, który wykorzystał podanie Pierre-Emericka Aubameyanga.

I kiedy wydawało się, że Arsenal zakończy mecz minimalnym zwycięstwem do remisu doprowadził wspomniany na wstępie Holes.