Podpisanie listu intencyjnego między PKO Bankiem Polskim a Ekstraklasą S.A. ma nastąpić w czwartek 19 lipca. PKO BP będzie mógł używać tytułu "Oficjalny Bank Ekstraklasy".

Nowością ma być uruchomienie przez bank specjalnych usług dla klubów i zawodników. Powstać ma m.in. fundusz emerytalny dla piłkarzy grających w Ekstraklasie.

Tymczasem firma bukmacherska Fortuna została sponsorem tytularnym pierwszej ligi. O umowie, zawartej na trzy lata, poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

– Ostatnie lata rywalizacji w pierwszej lidze pokazały, że są to rozgrywki absolutnie wyjątkowe. Rzadko zdarza się, żeby aż tyle drużyn do końca było zaangażowanych w walkę o awans. Pierwsza liga jest niezwykle wyrównana i emocjonująca, co sprawia, że coraz większa liczba kibiców obserwuje jej losy. Wejście w rolę sponsora tytularnego jest naturalną konsekwencją naszego sponsorskiego zaangażowania w te rozgrywki, które zapoczątkowaliśmy w marcu ubiegłego roku – komentował Konrad Komarczuk, prezes zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Począwszy od pierwszej kolejki zbliżającego się sezonu rozgrywki zyskają nową identyfikację wizualną. Logotyp Fortuna 1 Liga pojawi się m.in. na rękawkach strojów meczowych drużyn i bandach reklamowych. Będzie on również prezentowany podczas transmisji telewizyjnych.

Do tej pory sponsorem tytularnym pierwszej ligi była firma Nice.