Wśród klubów założycielskich Superligi znalazły się: AC Milan, Arsenal Londyn, Atletico Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus Turyn, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham Hotspur. Wkrótce do grona tego mają dołączyć trzy kolejne zespoły. Łącznie w rozgrywkach ma grać 20 klubów - informuje Onet.

Gry w Superlidze odmówiły Bayern Monachium, Borussia Dortmund i PSG.

Przewodniczącym Superligi został prezes Realu Madryt, Florentino Perez.

Kluby założycielskie chcą, by sezon inaugurujący rozgrywki Superligi rozpoczął się jak najszybciej. Jej mecze mają być rozgrywane w środku tygodnia co oznacza, że rozgrywki będą konkurencją dla Ligi Mistrzów.

W ramach Superligi 20 zespołów ma być podzielonych na dwie grupy po 10 zespołów. Po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy mają awansować do ćwierćfinałów rozgrywek a zespoły z miejsc cztery i pięć zagrają w barażach o brakujące dwa miejsca.

Finał rozgrywek ma mieć miejsce w maju.

UEFA wydała już wcześniej komunikat, w porozumieniu z krajowymi federacjami z Anglii, Hiszpanii i Włoch oraz w porozumieniu z władzami Premier League, LaLiga i Serie A, z którego wynika, że kluby założycielskie Superligi mogą być wyrzucone ze wszystkich rozgrywek w których obecnie uczestniczą - łącznie z rozgrywkami krajowymi.