Mahrez przeszedł do Manchesteru City z Leicester. Był członkiem drużyny, która niespodziewanie, w sezonie 2015/2016 została mistrzem Anglii. Był to największy sukces w historii tego klubu.

Teraz, już jako piłkarz Manchesteru City, swoim golem Mahrez zapewnił drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę powrót na pierwsze miejsce w Premier League (Manchester City ma tyle samo punktów co Liverpool, który wyprzedza dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu).

Mecz pomiędzy "Kogutami" a "Obywatelami" toczył się na murawie mocno zniszczonej przez rozgrywany tam w weekend mecz NFL.

Mahrez strzelił gola już, w szóstej minucie, wykorzystując dośrodkowanie Raheema Sterlinga.

Tottenham miał wiele okazji do wyrównania - Harry Kane trafił w poprzeczkę, Erika Lamelę w ostatniej chwili zablokował Fernandinho, a 11 minut przed końcem pierwszej połowy po uderzeniu Kane'a świetną interwencją popisał się Ederson. W drugiej połowie świetną okazję miał Lamela, ale w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad bramką.

Manchester City nadal pozostaje niepokonany w obecnym sezonie Premier League ("Obywatele" przegrali jednak w Lidze Mistrzów z Lyonem). Tottenham jest piąty w tabeli.