Wisła dokończy sezon dzięki hojności trzech partnerów: Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdżyńskiego. Każdy z nich wyłożył po 1,3 mln złotych.

Jakub Błaszczykowski już wcześniej pomógł Wiśle. Przed sezonem pożyczył 1,2 milionów złotych, których brakowało, by krakowski klub odzyskał licencję.

Nowym prezesem Wisły Kraków, po zamieszaniu związanym z rzekomą ofertą zakupu spółki przez kambodżańsko-szwedzki duet nieznanych inwestorów, został Rafał Wisłocki. W poniedziałek został on oficjalnie wpisany do KRS.

Decyzję o zawieszeniu licencji Polski Związek Piłki Nożnej podjął 3 stycznia. Jak poinformowano na stronie PZPN, licencja została zawieszona "ze względu na niejasną sytuację prawną klubu oraz w związku z licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego".

PZPN informował, że z klubu wychodzą sprzeczne i niepokojące informacje. – Komisja podjęła decyzję o zawieszeniu licencji ze względu na brak kontaktu ze strony poprzednich bądź nowych właścicieli Wisły Kraków. Tak naprawdę wszystkie informacje dotyczące klubu czerpiemy tylko z doniesień prasowych, nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z władzami klubu. Nie wiemy, kto jest teraz oficjalnie właścicielem Wisły, kto zasiada na stanowisku prezesa i kto zarządza klubem - tłumaczył wówczas Krzysztof A. Rozen, Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.