Ekstraklasa: Legia lepsza od Arki Gdynia

Legia Warszawa wygrała w Gdyni z Arką 2:1 w meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Po wygranej Legia ma tylko punkt straty do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk, która jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 09.03.2019 21:40 Publikacja: 09.03.2019 21:32

Michał Kucharczyk

Dla Arki była to już piąta z rzędu ligowa porażka - czytamy w Onecie.

Legia wyszła na prowadzenie w 59. minucie - Carlitos otrzymał piłkę w narożniku pola karnego i - mimo że sytuacja nie była klarowna - zdołał znaleźć pozycję do strzału i pięknym, technicznym uderzeniem pokonał Pavelsa Steinborsa.

W 64. minucie było już 2:0 dla Legii - czwartego gola w sezonie zdobył Sandro Kulenović, który wykorzystał asystę Cafu.

Cztery minuty później Maciej Jankowski po dośrodkowaniu Michała Janoty zdobył gola kontaktowego, ale Arka nie zdołała już doprowadzić do wyrównania.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: Maciej Jankowski (68) - Carlitos (59), Sandro Kulenović (64)

Żółte kartki: Tadeusz Socha - Andre Martins, Cafu, Inaki Astiz.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 7 129.