Ekstraklasa: Porażka Legii Warszawa. Piast Gliwice włącza się do walki o mistrzostwo

Legia Warszawa przegrała z Piastem Gliwice 0:1 w meczu 34. kolejki ekstraklasy. Dla gliwiczan było to pierwsze w historii zwycięstwo w Warszawie.

Aktualizacja: 04.05.2019 22:59 Publikacja: 04.05.2019 22:40

Legia Warszawa w poprzedniej kolejce pokonała Lechię Gdańsk i na trzy punkty odskoczyła swojemu rywalowi w ligowej tabeli. Piast Gliwice był trzeci i do mistrzów Polski tracił cztery punkty.

Dzisiejszy mecz w Warszaiwe piłkarze Waldemara Fornalika rozpoczęli odważnie. Już w 3. minucie bramkę mógł zdobyć Patryk Dziczek. Po jego uderzeniu piłka trafiła wprost w Radosława Cierzniaka.

Gości na prowadzenie wyszli w 14. minucie. Piłkę w pole karne Legii dośrodkował Martin Konczkowski, a ta trafiła do Badii. Hiszpan z pierwszej piłki uderzył na bramkę Cierzniaka i było 1:0.

Piast w pierwszej połowie mógł podwyższyć wynik spotkania. Okazje mieli Joel Valencia i Tom Hateley. Legioniści stworzyli sytuacje do wyrównania, ale bardzo dobre zawody rozegrał bramkarz gości Frantisek Plach.

W drugiej połowie Legię raz uratowała poprzeczka, innym razem słupek. Mistrzowie Polski przez większość czasu wymieniali podania na połowie przeciwnika, ale dobrze grająca obrona Piasta nie pozwalała na stworzenie groźnej sytuacji.

Zwycięstwo w Warszawie oznacza, że Piast awansował na drugie miejsce w tabeli i traci do Legii tylko punkt. Jutro swoje spotkanie z Cracovią rozegra Lechia.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1).

BRAMKA: Badia 14 (asysta Konczkowski).

LEGIA: Radosław Cierzniak – Marko Vesović ż, Artur Jędrzejczyk, William Remy, Luis Rocha ż – Michał Kucharczyk (46 Iuri Medeiros), Andre Martins ż, Kasper Hamalainen, Domagoj Antolić (84 Miroslav Radović), Sebastian Szymański – Carlitos (73 Sandro Kulenović). Trener: Aleksandar Vuković.

PIAST: Frantisek Plach – Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov – Martin Konczkowski, Patryk Dziczek, Tom Hateley ż, Gerard Badia (80 Patryk Sokołowski) – Joel Valencia, Piotr Parzyszek (68 Paweł Tomczyk). Trener: Waldemar Fornalik.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).