Al-Khelaifi od marca objęty dochodzeniem w sprawie konkursów na organizację mistrzostw świata w 2017 i 2019 roku - podaje AFP.

Gazeta "Le Parisien" poinformowała, że Al Khelaifi został oskarżony przez francuskiego sędziego, który podejrzewa, że Katar chciał „kupić” mistrzostwa świata w 2017 roku.

Informacja o zarzutach dla Katarczyka przychodzi dzień po podobnej, dotyczącej Yousefa Al Obaidliego, dyrektora naczelnego grupy BeIN i członka zarządu Paris Saint-Germain, którego prezydentem jest Al Khelai. Usłyszał on wstępne oskarżenie o korupcję we francuskim sądzie 28 marca, w związku z procedurą konkursową na organizację lekkoatletycznych mistrzostw w 2019 roku, które odbędą się w Dosze od 27 września do 6 października.

Reuters donosi, że Al-Khelaifi został formalnie oskarżony o korupcję za dokonanie jednej z płatności w zamian za mistrzostwa świata 2017, które ostatecznie zostały przekazane Londynowi większością głosów 16 do 10. Według "Le Parisien" Al-Khelaifi jest podejrzany o zaakceptowanie przelewu w wysokości 3,5 miliona dolarów na rzecz byłego prezydenta IAAF Lamine Diacka.